top of page
Szukaj

Okres off-sezon - jak nie zmarnować najlepszego momentu na rozwój ?Skończyłeś okres in-sezon, odpoczywasz, jesteś w trakcie roztrenowania ? Zbliża się lub już jesteś w okresie off-sezon, czyli ,,magicznym oknie rozwoju".


W tym okresie nie mamy treningów w klubie, ani meczów więc jest to NAJLEPSZY MOMENT NA ROZWÓJ, którego nie warto zmarnować. Nasze ciało ze względu na brak maksymalnie wyczerpujących wysiłków (mecze / treningi w klubie) i full miejsca w tygodniu na trening indywidualny ma najwyższe możliwości rozwoju.


Więc niewykorzystanie tego idealnego momentu świadczy o tym, że:


📍 Nie interesuję Cię Twój potencjał lub nie masz świadomości jakie efekty możesz uzyskać dzięki tej pracy.


Stop! Skoro tu jesteś, na pewno Cię interesuje, wydobywanie ze swoich umiejętności ciągle więcej. Co najważniejsze znalazłeś się na blogu kogoś, dla kogo Twój potencjał jest WAŻNY.


Zależy mi na tym, aby praca którą wkładasz przyczyniła się, do zniwelowania:

Lęku, stresu, presji, nadmiernego myślenia, braku pewności siebie - to prowadzi do braku skuteczności w grze.


Przyczyniając się do:

Spokoju, pewności siebie, gry na czystym instynkcie ,,flow" - to prowadzi do SKUTECZNOŚCI w grze.


Tylko że aby osiągnąć spokój, pewność siebie, grę na instynkcie, nie można pomijać w swoim rozwoju:

 • Nawyków ochrony piłki i obserwacji, zwiększania jej jakości i częstotliwości skoordynowanych w działania techniczne (prowadzenie piłki, przyjęcia, podania, strzały) wraz z bodźcem dla szybkości reakcji, decydowania - trening obserwacji i techniki.

 • Zwinności (reakcji do działania technicznego, motorycznego na bazie obserwacji) - trening ukierunkowany dla piłkarza na boisku.

Dodatkowo trening na siłowni musi spełniać podstawowe założenie - przygotowanie do wymagań dyscypliny. Rozwijając detale wydajności motorycznej, które przyczyniają się do poprawy Twojej mobilności, mocy, siły, szybkości -> trening dla piłkarza na siłowni. (jeszcze do tego wrócimy).


Łącząc to jeszcze w innych treningach, wraz z elementami obserwacji i techniki, szybkości reakcji -> trening ukierunkowany dla piłkarza na boisku.


Na końcu powinno być to ułożone w plan treningowy, który zawiera dni o średniej intensywności, wysokiej i momenty ładowania organizmu (odpoczynek) - czyli dopasowane do okresu off-sezon.

W tym poście przejdziemy sobie przez cel tego okresu, odpoczynek po rundzie, co robić kiedy masz roztrenowanie i odpowiedź na pytanie ,,jak zapewnić sobie jakość pracy w tym okresie?"

CO JEST CELEM OKRESU OFF-SEZON:

Celem tego okresu jest PRZYGOTOWANIE DO PRZED - SEZONU. Powinieneś wrócić do treningów w klubie z wyższym poziomem każdego detalu potencjału motorycznego, technicznego, inteligencji (obserwacja, szybkość reakcji, wiedza taktyczna) jednocześnie będą wypoczętym fizycznie i gotowym do przygotowań w klubie.


Nie możesz znaleźć się w ani grupie a) ani w grupie b) jeżeli serio zależy Ci na Twoim potencjale:


A) zawodnicy, którzy nic nie zrobią i rozpoczną w gorszej formie swoje przygotowania, ale będą wypoczęci psychicznie. (średnia opcja) B) zawodnicy którzy zaczną robić coś za wcześnie, w niewłaściwy sposób i będą zajechani fizycznie i psychicznie. (najgorsza opcja)


Tu właśnie dochodzimy do najważniejszego momentu, który może świadczyć o całym Twoim okresie przygotowawczym. ODPOCZYNEK - czy to ten po sezonie, czy to ten w trakcie off-sezonu.


Musisz na tym etapie wyłączyć chorą ambicję, a włączyć świadomość tego, że piłka nożna charakteryzuję się naprawdę wyczerpującym wysiłkiem. Wyobraź sobie jak to, wygląda po całej rundzie, gdy do takiego wyczerpującego wysiłku dochodziło przez kilka miesięcy.


Twój organizm już nie wraca tak szybko, jak na początku sezonu do pełnej wydajności przez nagromadzoną ilość wysiłku, dlatego, aby poprawić jego osiągi w off-sezonie, w pierwszej kolejności musisz go NAŁADOWAĆ.


Jeżeli nie dasz sobie na to czasu, Twoje ciało nie zdąży się naładować, zanim ponownie zaczniesz tworzyć na sobie KOSZTY. Koszty związane z wysiłkiem, który ma za zadanie powodować obciążenie, aby organizm się do niego przystosował, a w trakcie regeneracji odbudowywał mocniejszym.


Czy aby przystosował aspekty techniki i obserwacji na wyższej intensywności pracy. 📉 Prosta zasada progresji - BODZIEC DO ROZWOJU (trening) -> ODBUDOWA / PRZYSTOSOWANIE (regeneracja) -> EFEKTYWNY PROGRES.

I choć byś się bardzo przed tym wzbraniał, to POTRZEBUJESZ ODPOCZYNKU FIZYCZNEGO I PSYCHICZNEGO tak jak i potrzebujesz JAKOŚCI PRACY którą włożysz już później.


Ile czasu powinienem odpocząć po rundzie ?

Zazwyczaj kierujemy się zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Jednak nie kierowałbym się do końca odczuciami, ponieważ one mogą być zgubne. Nie każdy ma taką samoświadomość ciała, aby zrozumieć swoje zmęczenie. Jeżeli chodzi o zmęczenie fizyczne, najlepiej sprawdzić ilość rozegranych minut.


Czując duże zmęczenie psychiczne i mając za sobą, sporą ilość rozegranych minut postawiłbym na minimum dwutygodniową regenerację, bez żadnej aktywności z piłką.


⚠️ Choć, jako że ten okres zimowy jest tak długi, niezależnie od tego ile grałeś, uważam, że odpoczynek Ci się przyda. Wrócisz do treningów głodny, naładowany, co przyczyni się do lepszego progresu.


W pierwszym tygodniu dodatkowo wykonywałbym minimum 3x w tygodniu zabiegi przywracające organizm do regeneracji mikro urazów, rozluźniania napięć, regeneracji układu nerwowego. (fizjo / roler / rozciąganie / mobilizacja / spacery).


Po pierwszym tygodniu, w drugim dodałbym dwa razy w tygodniu aktywność tlenową ( 1h jazda na rowerze / 1h gry w kosza / inna aktywność sporotwa) oraz 2x w tygodniu trening wzmacniający z małym ciężarem, własną masą ciała, gumami.


Jest to forma aktywnej regeneracji, która nie zaburzy tego procesu, a jeszcze wzmocni efekt regeneracji całego organizmu.


Programowanie takiego treningu:

 1. Podgrzanie temperatury ciała (skakanka, jazda na rowerze) - 5min.

 2. Rutyna mobilności (mobilizacja i wzmacnianie stopy / kolana / kostki / biodra) - 10/15min

 3. Aktywacja na gumach. (3 ćwiczenia)

 4. Cz. wstępna: 2 ćwiczenia plyo / 2 ćwczienia movement / 3 ćwiczenia plyo - movemet

 5. Cz. główna: 4 ćwiczenia siłowe z własna masa ciała / lekkim ciężarem - pchanie - ciągnięcie - dół ciała - góra ciała. 2 ćwiczenia na core (korpus).

Taki trening nazwałbym treningiem zdrowotnym / funkcjonalnym, którego zadaniem jest utrzymywanie naszej sprawności na dobrym poziomie.


Dodatkowo tak jak wspomniałem wyżej w pierwszym tygodniu, powinieneś także skorzystać z zabiegów rolowania, rozciągania, zimnej wody, masażów, wizyt u fizjo.

Na dole zobaczysz, jak możesz to zaplanować.


PLANOWANIE DWÓCH TYGODNI ODPOCZYNKU:


I TYDZIEŃ:

Celem jest zniwelowanie napięć, mikro urazów, regeneracja układu nerwowego, psychiki.

Sobota: Zakończenie rundy.

Niedziela: Odpoczynek + rolowanie / rozciąganie / mobilizacja

Poniedziałek: Odpoczynek + lodowata woda / fizjo

Wtorek: Odpoczynek

Środa: Odpoczynek

Czwartek: Odpoczynek + rolowanie / rozciąganie / mobilizacja

Piątek: Odpoczynek + lodowata woda / fizjo

Sobota: Odpoczynek

Niedziela: Odpoczynek

* Możesz do tego pierwszego tygodnia dodać spacery 15 - 30min.


II TYDZIEŃ:

Poniedziałek: Trening funkcjonalny / zdrowotny

Wtorek: Odpoczynek

Środa: Tlen (gra w kosza, jazda na rowerze) + rolowanie / rozciąganie / mobilizacja

Czwartek: Odpoczynek + fizjo / lodowata woda

Piątek: Tlen + trening funkcjonalny / zdrowotny

Sobota: Odpoczynek

Niedziela: Odpoczynek

Zadbaj także o jakościowy SEN i nie zapomnij o regeneracji psychiki.


REGENERACJA PSYCHIKI:

Psychika również potrzebuję odpoczynku tak jak Twoje mięśnie. Wybierz się na jakiś wypad w góry lub jeżeli masz, możliwość wyjedź do kraju, gdzie aktualnie jest ciepło, zapominając o wszystkim, spędź czas z dziewczyną, przyjaciółmi.


Znajdź odskocznie pozwalającą Ci spędzać czas w taki sposób, na który nie pozwalasz sobie w trakcie sezonu, przygotowaniach lub nie robisz, tego w takiej ilości jakbyś chciał. Wszystko co będzie regenerowało Twoją psychikę, wpłynie pozytywnie na start przygotowań w off-sezonie.


W drugim tygodniu warto byłoby też wprowadzić jakąś rutynę czytania biografii / historii piłkarzy / książki minimum 30 min dziennie. Może warto byłoby wprowadzić medytację, wraz z treningiem oddechowym ?


Medytacja brzmi hipisowsko, ale serio 5 min niemyślenia, może dać Ci efekty w lepszej koncentracji, utrzymywania czystości umysłu, podczas gdy już rozpoczniesz treningi, a to spowoduje skuteczniejsze i odważne decyzje w rywalizacji, pociągając za tym efektywniejszy rozwój.


Spacery są też świetną formą wyciszania układu nerwowego, więc tak jak napisałem wyżej dodanie ich w pierwszym tygodniu, będzie fajnym dodatkiem wspomagającym regenerację.

Dzięki tym, wszystkim działaniom, zapewnisz sobie świeżość psychiczną i fizyczną, dzięki której Twoje ciało efektywniej zaadoptuje prace, wykonaną na treningu, co wiąże się ze skuteczniejszym efektem pracy, a za tym długoterminowo osiąganych wyników w sezonie.ROZTRENOWANIE: Co możesz zrobić, jeżeli nie dostałeś odpoczynku po pierwszej rundzie?


Sposób nr #1

W czasie roztrenowania:


📍 Zmniejszasz objętość ćwiczeń treningów motorycznych (czas trwania / ilość serii)

📍Zmniejszasz wartość ciężaru na sztandze / hantlach itp. (skupiasz się przede wszystkim na jakości ruchu)

⭐️ Zwiększasz czas pracy nad mobilnością, mechaniką poruszania się, obserwacją i techniką względem in-sezonu.


Czyli treningi motoryczne stają się bardziej funkcjonalne / zdrowotne. W głównej mierze skupiasz się na usprawnianiu swojego poruszania oraz piłkarskiego potencjału (prowadzenie piłki, przyjęcia, strzały, skanowanie przez ramię, szybkość reakcji, podnoszenie wzroku do góry).


Możesz do tego wykorzystać sposób programowania okresu in-sezon:

Poniedziałek: Wstawka / trening obserwacji i techniki

Wtorek: Trening na siłowni zdrowotny / funkcjonalny

Środa: Wstawka / trening obserwacji i techniki

Czwartek: Trening na siłowni zdrowotny / funkcjonalny

Piątek: Trening tylko w klubie

Sobota: Wolne / aktywna regeneracja

Niedziela: Wolne


😴 Tak działasz do czasu, kiedy dostaniesz wolne od treningów w klubie. Odpoczywasz 1/2 tygodnie i wracasz na okres przygotowawczy, rozpoczynając okres pre-sezon.

Sposób nr #2

Pierwsze dwa tygodnie w roztrenowaniu trenujesz tylko i wyłącznie w klubie. Zwracasz szczególną uwagę w trakcie tego czasu na regenerację.


💎 Zimna woda / roler / fizjo / rozciąganie / SEN.


Gdy już wykorzystasz te dwa tygodnie ,,aktywnej regeneracji" na doładowanie, rozpoczynasz swój okres off-sezon.


Dodajesz do pracy w klubie, w ciągu tygodnia:

📍 wstawki / treningi ukierunkowane na siłowni i boisku dla piłkarza.

📍 wstawki / treningi obserwacji i techniki.


Teraz już nie zmniejszasz wartości ciężaru na sztandze, nie zmniejszasz objętości ćwiczeń, a planujesz ją na podstawie wzoru planu działania w okresie off-sezon.


O czym dokładnie piszę? Przykład siłownia:

📍 2 / 3 tygodnie wytrzymałość siłowa.

📍 2 / 3 tygodnie siła relatywna.

Przykład, wytrzymałość:

📍 2 / 3 tygodnie moc tlenowa.

📍 2 / 3 tygodnie moc bezltenowa.


Wtedy już wykorzystujesz model programowania off-sezon, czyli:

📍 2 treningi / wstawki ukierunkonwane na siłowni / boisku.

📍 2 treningi / wstawki obserwacji i techniki.


Pracę wykonujesz do momentu, aż dostaniesz wolne w klubie. Teraz w zależności ile tego odpoczynku jest oraz ile udało Ci się przepracować tym modelem.


Masz 2 tygodnie wolnego? Wykorzystujesz jeden tydzień na dokończenie pracy powyższym modelem, a drugi tydzień wykorzystujesz na maksymalny odpoczynek psychinczy i fizyczny.


Po odpoczynku zapewne wrócisz do treningów w klubie, więc rozpoczniesz okres pre-sezon.

Najważniejsze, że z odpowiednią ilością roztrenowania, odpoczynku, rozwoju, osiągając progres, którego się nie spodziewałeś. Wszystko za sprawą nakierowania ambicji na jakość pracy.


Wyobraź, sobie co się stanie z Twoją wydajnością, jeżeli NAŁADUJESZ organizm, a później zapewnisz mu JAKOŚĆ pracy.JAK ZAPEWNIĆ SOBIE JAKOŚĆ PRACY?

Chciałbym zacząć od podstawowego problemu przez który można zmarnować swój okres off-sezon - brak poukładanego planu.


Możesz po prostu w okresie off-sezon COŚ TAM ZROBIĆ. JAKĄŚ TAM PRACĘ.. Nie zwracając uwagi na to, co rozwijasz, czy dbasz o detale wydajności motorycznej,czy dbasz o swój piłkarski potencjał.


Możesz nie zwracać uwagi na:

📍 Odpowiedni ciężar w zależności od tygodnia w którym się znajdujesz.

📍 Odpowiedni rodzaj ćwiczeń i ich progresji.

📍 Rozwój odpowiedniej siły w zależności od tygodnia w którym się znajdujesz.


Tylko zadajmy sobie proste pytanie, czy na prawdę WARTO takim podejściem zmarnować najlepszy moment na rozwój?


MOJA PERSPEKTYWA:

Zacząłem trenować indywidualnie w wieku 20 lat, więc może nie i tak wcześnie, ale przeszedłem przez bolesną fazę myślenia, kiedy wierzyłem że dzięki ciężkiej pracy osiągnę sukces.


Choć brzmi to może i logicznie jest to bolesny mit, który powodował, że mimo dużej ilości treningów wciąż zmagałem się z trudnościami w grze pod presją.


Zagłębiłem się w tematykę rozwoju osobistego, czytałem materiały motywacyjne, powtarzałem afirmacje. Myślałem pozytywnie.


Wierzyłem, że mi się uda. Mimo to wciąż miałem problemy z podejmowaniem decyzji, złymi nawyki podczas poruszania się, gdy dochodziło do gierki czy meczu.. choć trenowałem dużo i miałem świetne nastawienie.


W tym czasie tego całego bezsensownego rozwoju nie zrobiłem nic, aby przyglądnąć się, temu, jak wygląda mój trening. Czy to na boisku, czy siłowni.


Myślałem, że moje umiejętności gry pod presją, będą się poprawiały z pozytywnego myślenia i czytania książek. Będę dzięki temu pewny siebie, więc ma to sens.


⚠️ Nie, nie miało to sensu. Umiejętności, tożsamość kształtuję się TRENINGIEM DODATKOWYM, ZMIANĄ PLANU DZIAŁANIA - jeżeli do tej pory był nieskuteczny.


Mój rozwój zmienił się dopiero, wtedy kiedy wkurzyłem się na to wszystko i zaświtało mi w głowie, że mogę mieć świetne umiejętności techniczne na pachołkach, mogę być duży i silny, jednak nigdy nie wpłynie to na moją grę w rywalizacji:


📍 Jeżeli nie będę umieć skanować, podnosić wzroku do góry podczas gry, aby na tej podstawie podejmować szybkie i skuteczne decyzje.

📍 Jeżeli moja pewność będzie zbudowana na wyglądzie, a nie poprawie detali wydajności motorycznej.

📍Jeżeli nie będę progresował rozwoju przyspieszenia, zmian kierunku, dryblingu o szybkość reakcji, decydowania.


🔑 To jest kluczowy wniosek - możesz być świetny podczas warunków zamkniętych, gdzie nie musisz obserwować, reagować, ale gdy przyjdzie Ci grać z jednoczesną obserwacją piłki, przestrzeni, partnerów, aby na tej podstawie reagować i podejmować decyzje Twój cały potencjał będzie ukryty.


Raczej nie o to chodzi w rozwoju, żeby fajnie szybko pomiędzy pachołkami przesuwać piłkę czy mieć wspaniały zarys klaty na plaży.


BRAK ROZWOJU DETALI SKUTECZNOŚCI:

Tutaj trzeba zaznaczyć, że przez brak rozwoju aspektów obserwacji, szybkości reakcji, wiedzy taktycznej (poprzez analizy) nie rozwijamy swojej inteligencji taktycznej i emocjonalnej.


Prosto pisząc, oznacza to, że zwiększamy poczucie stresu, nie potrafimy zarządzać stanem emocjonalnym i jesteśmy spięci przed grą czy podczas gry.


Nie potrafimy kontrolować pressingu przeciwnika, jego ataku wzrokiem i oddajemy kontrolę nad naszą decyzją lękowi.

Gramy chaotycznie, przewidywalnie, tracimy niepotrzebnie mnóstwo energii na zbędne ruchy, poruszając się przy tym wszystkim bardzo mechanicznie, sztywno. To wszystko jest wynikiem treningu indywidualnego z głową w dole.


Zazwyczaj, jako że dużo trenujemy, chcemy zarządzać cała swoją grą z poziomu świadomego, myśląc o tym, co zrobić… okazuje się, że to ogromny błąd, bo myślimy za dużo, zabijając swoje podejmowanie decyzji.


W piłce nożnej potrzebujesz czystości umysłu, gry na ,,flow" którą zapewnia Ci instynktowne reagowanie. Skoro Twój instynkt jest stale przyzwyczajany (co najgorsze kilka godzin dziennie) do warunków, sytuacji, do których w meczu nie dochodzi, to w jaki sposób ma przejmować kontrolę nad Twoją grą?


Z drugiej strony dochodzimy też do etapu inspiracji sylwetką Cristiano Ronaldo, Roberta Lewandowskiego i chcemy wyglądać jak oni, zabijając swoje naturalne zdolności pod szybkim napływem masy mięśniowej.


Możesz wyglądać jak ,,grecki bóg”, ale gdy nie zbudujesz siły specyficznej, nie będziesz miał odpowiedniego poziomu mobilności, mocy, mechaniki poruszania się to nie będzie to miało żadnego wpływu na to, jak grasz.


Zrozum, że dla Twojego potencjału i pewności siebie to nie ma znaczenia. Ani Twoje umiejętności techniczne. Ani Twój wygląd. Ani Twoja etyka ciężkiej pracy.


Bycie bardziej uzdolnionym czy wypracowanie jakości w tych aspektach ma zerową wartość, jeśli nie rozwijasz obserwacji, szybkości reakcji, mobilności, mechaniki poruszania się, siły, mocy. Ambicja nakierowana na bezmyślne trenowanie, staję się wrogiem, który osłabia Cię pod każdym względem.


Cały proces musi być krok po kroku przemyślany, odpowiednie ćwiczenia wpływające na odpowiedni aspekt, na odpowiednim ciężarze, dlatego właśnie warto mieć plan treningowy.


Spełniający podstawowe założenie - przygotowanie do tego co nastąpi w rywalizacji.


JAKIE SĄ WYMAGANIA?

 • Techniczne (prowadzenie piłki, podania, przyjęcia, strzały / drybling).

 • Taktyczne (ruch bez piłki, rozpoznawanie wolnych stref, momentów do tworzenia linii podania, a momentów do naciągania gry)

 • Poznawcze (obserwacja - podnoszenie wzroku do góry (patrzenie w przód, w lewo, prawo) skanowanie przez ramię (obracanie głowy i patrzenie do tyłu - co się dzieje za nami. Rozpoznawanie pressingu, braku pressingu (szybkość decydowania)

 • Motoryczne (przyspieszenie, hamowanie, zmiana kierunku pod małymi kątami, zmiana kierunku pod większymi kątami (zwroty).

 • Mentalne (umiejętność zarządzania napięciem, doceniania stresu, presji, wysoki stan koncentracji) - poza świadomością pewnych elementów, w głównej mierze na te elementy wpływa odpowiedni trening, dlatego nie będziemy tego poruszać głębiej.

Więc jeżeli Twoja dyscyplina wymaga pracy przez 90 minut na zmiennej intensywności, w której występuje poruszanie się po prostej, w zmianie kierunku, do tyłu bez piłki, a także wykonując te same wzorce poruszania się z piłką.


Do tego wymagając od Ciebie stałego zbierania informacji wzrokiem, obserwując przestrzeń, partnerów, przeciwników i podejmowania na tej podstawie szybkiej, skutecznej decyzji to każdy ten element musi być bodźcowany / rozwijany w przygotowaniach.DETALE ROZWOJU MOTORYKI:

Wymagania już znasz, więc teraz pora, abyś zrozumiał co rozwijać, aby im sprostać, będąc w rywalizacji skutecznym zawodnikiem.


Aby to zrozumieć, trzeba uświadomić sobie istotę detali, które wpływają na poprawę naszej efektywności i płynności poruszania się, dynamiki przyspieszenia, szybkości zmiany kierunku.


Jako że mówimy o treningu dla piłkarza wypadkową tej pracy, powinno być zwiększenie jakości naszej techniki, nieprzewidywalności w ruchach, efektywności prowadzenia piłki, dryblingu za sprawą poprawy sprawności całego ciała.


Odpowiedni zaplanowany trening dla piłkarza, będzie przyczyniał się do poprawy każdego elementu Twojej wydajności motorycznej, ale co najważniejsze piłkarskiego potencjału.


Możesz nie pracować konkretnie nad dryblingiem, ale dzięki pracy nad mobilnością w treningu siłowym, budujesz bazę która ten drybling usprawni.


Tak jest dokładnie ze wszystkim nad czym pracujesz w treningu specjalistycznym dla piłkarza, a tak się NIE DZIEJE Z NICZYM, gdy pracujesz jak crossfitowiec czy kulturysta.CO SKŁADA SIĘ NA EFEKTYWNOŚĆ I DYNAMIKĘ DANEGO RUCHU:


MOBILNOŚĆ (elastyczność, siła mięśni, ruchomość stawów - stabilność = płynność, efektywność ruchu)


MECHANIKA PORUSZANIA SIĘ (odpalanie odpowiednich mięśni, we właściwym czasie, brak zbędnych ruchów które powodują utratę energii, czasu przemieszczenia się w przestrzeni)


SIŁA / MOC - PRĘDKOŚĆ RUCHU (siła jako zdolność do pokonywania oporu zewnętrznego, własnej masy ciała, grawatacji, wpływająca na potencjał mocy. Moc pozwalająca generować prędkość do przyspieszenia, zmiany kierunku, dynamiki rotacji ciała do zwrotów, zamarkowań, dryblingu..)


Rozwój tych podstaw powinnien być zawarty w Twoim każdym treningu na siłowni, aby za sprawą poprawy sprawności całego ciała Twój movement piłkarski z piłką i bez piłki wchodził na wyższy poziom.


Trening dbający o mobilność, efektywność z jaką się poruszasz, siłę oraz moc przyczyni się do poprawy Twojej gry na każdej płaszczyźnie wymagań, które stawia przed Tobą rywalizacja.


Pod elementem planowanie, układania odpowiedniego planu w okresie off-sezon kryje się wiele detali, które świadczą o skuteczności tego czasu.


Nie jest łatwo tego wszystkiego ogarnąć, dlatego przygotowałem dla Ciebie tego e-booka OFF-SEZON, w ktorym dowiesz się o większej ilości aspektów wpływających na JAKOŚĆ pracy w trakcie tego okresu. Dowiedz się dlaczego większość zawodników marnuje okres off-sezon (najlepszy moment na rozwój).


E-book wyjaśnia najczęstsze błędy, które mogą przyczynić się do braku efektów w rywalizacji po wykonanej pracy i sposoby zapewniające rozwój każdego poszczególnego aspektu, który przyczni się do skuteczności i odwagi w grze pod presją czasu, przestrzeni, przeciwnika.1970 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page