top of page

SPEED PROGRAM 2.0 SPECJALIZACJA
PRZED SEZONEM

Przygotuj się do sezonu poprawiając swoją szybkość

 • Stań się silniejszy. Siła jest podstawą szybkości.

 • Popraw swoją postawę. Lepsza postawa ciała pozwala Ci efektywniej biegać.

 • Uzyskaj moc. Siła jest podstawą, ale musisz być w stanie wykorzystać ją do wybuchowych ruchów. 

 • Udoskonal swoją technikę. Po opanowaniu poprzednich trzech udoskonal swoją technikę, aby nie marnować energii podczas sprintu.

 •  Zacznij nowoczesną pracę nad swoją szybkością.

 •  Zdobądź przewagę nad innymi.

okładka do sklepu speed.jpg

Proces pracy na metodach z tego programu rozpoczęliśmy już w sezonie, kiedy to było trudniej o postępy, bo In-sezon polega na utrzymaniu tego co wypracowaliśmy w Pre-sezonie, ale nie jest powiedziane, że nie można poprawić swojej prędkości, jeżeli Twoja praca wykonywana wcześniej nie była dobrze i mądrze rozplanowana.

 

Osobiście moja prędkość dzięki tym metodom poprawiła się w przeciągu 3/4tygodnii o +2km/h.

 

Teraz Ty, masz szansę jeszcze bardziej odblokować swoją wybuchowość i prędkość, ponieważ okres PRE-SEZON to zwiększenie objętości i intensywności treningu przekładającej się na lepsze wyniki. 

Film z mojego progresu

Jesteś aktualnie w okresie In-sezon i chcesz przygotować się pod kątem szybkościowym do każdego meczu, korzystając z metod klubów Premier Leage, zamów poniżej program speed 2.0 in-sezon.

Ty również możesz osiągnąć progres, potrzebujesz tylko odpowiedniego planu który zapewni Ci profesjonalne podejście do budowania szybkości.

Wiele razy wmawiano mi jak i pewnie Tobie, że ,,z prędkością się rodzimy" oczywiście, że uwarunkowanie genetyczne ma znaczenie dla punktu, z którego startujemy. Jednak odpowiednie podejście do pracy nad aspektem szybkości, wiara w to, co robimy, cierpliwość, odpowiedni plan użyty w odpowiednim okresie, może zapewnić nam duży progres, który sprawi, że nasze działania bez piłki, z piłką będą wykonywane na dużo większej prędkości, odblokowując w nas cząstkę potencjału, która przełoży się na lepszą grę i wyniki. 

II Etap speed programu in-sezon był początkiem metod pracy w Pre-sezonie

ZACZNIJ RYWALIZACJĘ Z WIĘKSZĄ MOCĄ!

Nie możesz pozwolić sobie na słabe przygotowanie do sezonu, bo od tego zależy Twoja dyspozycja w trakcie.  Nadrabianie w trakcie sezonu spowoduje, że co tydzień, zamiast imponować swoją szybkością i potencjałem, będziesz czuł się zmęczony i stracisz szanse na poprawienie swoich statystyk, czy pokazania się innym, lepszym klubom z dobrej strony.  

 Dzięki dobremu przygotowaniu z tym planem unikniesz braku wiary! Twoja pewność wynika z przygotowania, Twoich działań i nie możesz pozwolić sobie na to, aby wrócić po meczu do domu i czuć frustracje, że mogłeś zagrać lepiej, mogłeś dać więcej drużynie czy że Twoje nogi, ogólne przygotowanie Ci nie pomogły.

 

Ty jesteś za to wszystko odpowiedzialny, tymbardziej jeżeli wokół siebie nie masz trenera, który podchodzi indywidualnie do Twojego rozwoju. Jeśli chcesz zyskać przewagę i nie żałować, musisz zadbać o siebie sam.

Nikt na końcu życia nie chce żałować swoich decyzji. Ja nie mógłbym żyć z myślą, że nawet nie spróbowałem, nie uwierzyłem, że mogę sobie pomóc. 

TEN CZAS MOŻE BYĆ DLA CIEBIE NOWĄ MOŻLIWOŚCIĄ, SZANSĄ! JEDNAK NIE DOWIESZ, KIEDY NIE SPRÓBUJESZ.

TRENUJ UKŁAD NERWOWY NIE MIĘŚNIE!

Trenuj układ nerwowy nie mięśnie:

Zwiększenie prędkości polega na trenowaniu układu nerwowo-mięśniowego w PRAWIDŁOWY sposób. Oznacza to, że w przeciwieństwie do innych elementów sprawności, możesz bardzo szybko odczuć poprawę swojej szybkości - trenując w PRAWIDŁOWY sposób.

 

Korzystając z ćwiczeń opartych na siłowni i boisku zaprogramowanych na bazie pracy najlepszych klubów na świecie, możesz spodziewać się, że poczujesz się lżej, szybciej i bardziej wybuchowo w ciągu zaledwie  kilkunastu dni.

 

 Trenując szybkość, nie możemy trenować do całkowitego zmęczenia mięśni (błąd popełniany przez większość graczy, którzy nie potrafią planować swojego treningu i robią to co zobaczyli w internecie) Musisz swoją pracą wpływać na układ nerwowy, NIE mięśnie.

Progresja

W specjalizacji Pre-sezon uzyskamy dużo lepszy efekt i progres ze względu na PROGRESJE, jaką zastosujemy! Użycie gum oporowych do wstawek przed częścią główną treningów wpłynie na naszą siłę, koordynację przekładając się na generowanie większej mocy już bez oporu we wzorcach lokomocji (zmiany kierunku, przyspieszenie) 

Wykorzystamy także wstawki moblinościowo/stabilnościowe, aby poprawić naszą POZYCJĘ podczas biegania, co wpłynie na mniejsze marnotrawienie energii podczas sprintu i szybsze osiąganie prędkości maksymalnej. 

KOGNITIVE WARM UP

Rozgrzewka kognitywna:

Skorzystamy z ćwiczeń i aplikacji, które wspomogą naszą szybkość reakcji, szybkość myślenia i zdolności kognitywne odgrywające kluczową rolą podczas meczu piłki nożnej.

 

,,Dziennikarze często mylą szybkość z intuicją. Jeśli zacznę biec odrobinę wcześniej niż ktoś inny, to będę wydawał się szybszy. Cruyff stawia intuicję ponad szybkością, bo nawet najszybszy zawodnik nie osiągnie korzyści, jeśli nie posiada odpowiedniego timingu." - Johan Cruyff.

 

Właśnie nad tym timingiem popracujemy. 

WYTRZYMAŁOŚĆ SZYBKOŚCIOWA + TECHNIKA

Wytrzymałość szybkościowa + Technika:

Metoda z której korzystają najlepsze kluby na świecie, pewnie setki razy widziałeś filmik,  w którym Cristiano pokonuje tor przeszkód stworzony przez specjalistów z Juventusu. 

 

Jednak w programie Speed pre-sezon 2.0 dodamy do niektórych ćwiczeń, element techniczny, który wpłynie na spójność naszego rozwoju. 

 • SZYBKOŚĆ MYŚLENIA (INTUICJA) 

 • PRZYSPIESZENIE

 • PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNĄ 

 • SZYBKOŚĆ PRACY NÓG

 • MECHANIKE RUCHU

 •  WIELOKIERUNKOWĄ WYBUCHOWOŚĆ 

 • CZAS REAKCJI 

 • SZYBKOŚĆ ZMIANY KIERUNKU

 • SZYBKOŚĆ PORUSZANIA SIE Z PIŁKĄ

 • SZYBKOŚĆ MANEWROWANIA PIŁKĄ

CO POTRZEBUJESZ DO PROGRAMU ?

 • DOSTĘP DO STANDARDOWEJ SIŁOWNI LUB GUM/HANTELKÓW (ćwiczenia można łatwo dostosować w zależności od dostępnego sprzętu) Jeżeli jesteś młodym zawodnikiem, wystarczy masa własnego ciała. 

 • Piłka i zestaw minimum 30 znaczników.

 • Boisko wymiarowe / orlik / zakole boiska (wymiary sesji można dostosować do swoich obiektów)

 • Ten program został opracowany do działania bez pomocy partnera treningowego jak i wykorzystania go w niektórych elementach ćwiczeń. (wszystko będzie zależało od Twoich możliwości. 

 • Do wykorzystania progresji: guma oporowa, siła napięcia w zależności od poziomu zaawansowania. 

 • Do zwiększenia efektywności programu - płotki niskie, wysokie (4/5sztuk), drabinka koordynacyjna, wysokie tyczki slalomowe (4/5sztuk).  

CO ZNAJDZIESZ W PROGRAMIE ?

 • Temat wyznaczania kierunku (celu) prędkości na podstawie zawodników z najlepszych lig na świecie. 

 • Progresja - sprinty na bezdechu, gumy oporowe (wszystko, co musisz wiedzieć)

 • Dostosowanie ćwiczeń na bazie testów FMS. 

 • Wiedza z zakresu monitorowania i planowania.

 • Diagram intensywności PRE-SEZON. 

 • Treningi:

1/2 TYDZIEŃ - 2 treningi boisko (wytrzymałość/szybkościowa - duża objętość szybkościowa i wytrzymałościowa we wzorcach lokomocji + technika) | 2 treningi siłownia/dom (kognitive warm - up, stabilność/mobilność, siła, moc)

3/4 TYDZIEŃ - 2 treningi boisko (treningi szybkościowe - mniejsza objętość wytrzymałościowa, duża intensywność szybkościowa) + technika, szybkość podejmowania decyzji | 2 treningi siłownia/dom (kognitive warm - up, stabilność/mobilność, siła, moc)

5/6 TYDZIEŃ - 2 treningi boisko (treningi szybkościowe - tylko intensywność szybkościowa + technika, szybkość podejmowania decyzji | 2 treningi siłownia/dom (kognitive warm - up, stabilność/mobilność, siła, moc)

Popraw swoją:

Co potrzebujesz do programu ?

Co znajdziesz w programie ?

Jakie są opcje zakupowe ?

okładka do sklepu speed.jpg

SPEED PROGRAM PRE-SEZON

Program dla osób, które walczą o jak najlepsze przygotowanie motoryczno - poznawczo - techninczne przed sezonem

SPEED PROGRAM IN-SEZON

Program dla osób, które chcą w trakcie sezonu poprawić/utrzymać swoją wydajność szybkościowo - kognitywną przygtowując się jak najlepiej pod tym kątem do każdego meczu.

SPEED PROGRAM IN-SEZON + PRE - SEZON

Zamów dwa programy w pakiecie taniej i zrealizuj dwa powyższe procesy.

W razie pytań i wątpliwości pisz na: majermajer275@gmail.com

bottom of page