top of page
Szukaj

3 aspekty których możesz nauczyć się od Jude Bellinghama

Mając zaledwie 16 lat był najmłodszym zawodnikiem grającym w historii Birmingham. W wieku 17 lat debiutował w reprezentacji Anglii. Dzisiaj mając 19, zasilił szeregi jednego z największych klubów w Europie.


Nie piszę o tym, dlatego żebyś zaczął się z nim porównywać. Jesteś tak samo jak i on wyjątkowy niezależnie na jakim poziomie teraz jesteś, ile masz lat. Zawodnicy z TOPU wyznaczają poprzeczkę, są inspiracją do rozwoju potencjału, a nie punktem zazdrości czy porównywania.


Tylko tyle i aż tyle. Dzisiaj przedstawię Ci 3 aspekty, których możesz się od niego nauczyć, aby wydobyć ze swojego potencjału techninczego czy motorycznego więcej niż do tej pory. Na tym polega ambicja, mówisz sobie ,,chcę być lepszy" a potem robisz co w Twojej mocy, aby tak było.


Cieszę się, że mogę gościć Cię na moim blogu. Zdobądź wiedzę, następnie wykorzystaj jej potęgę w praktyce na treningu indywidualnym, klubowym, w meczach.
1. Mobilność / Sprawność.


Jude Bellingham jest doskonałym przykładem zawodnika, który potrafi w pełni wykorzystać swoją sprawność (mobilność, jakość ruchu), aby osiągać znakomite wyniki zarówno w ataku, jak i w defensywie.


Jego zdolność do swobodnego poruszania się po boisku, szybkiej i ostrej zmiany kierunku oraz precyzyjnej techniki jest godna inspiracji. Dzięki doskonałej mobilności jest w stanie utrzymać kontrolę nad piłką w trudnych sytuacjach i skutecznie wykonywać różnorodne ruchy zarówno w dryblingu jak i podczas wślizgów, blokad piłki w defensywie.Myślę, że po zobaczeniu tego skrótu gry jesteś w stanie sobie uświadomić jaką rolę w jego ścięciach, wejściach wślizgiem, szybkiego obrotu ciała po przyjęciu czy balansu ciałem w trakcie zmian kierunku wewnętrzna, zewnętrz odgrywa jego sprawność.Praca nad mobilnością to kluczowy element, który może znacząco poprawić skuteczność każdego piłkarza.


Mobilność umożliwia swobodne poruszanie się po boisku dzięki czemu poprawia się Twoja kontrola nad piłką oraz umiejętność ostrzejszych zmian kierunku, ścięć które pozwalają na większą skuteczność omijania przeciwników.


Sprawność (mobilność, jakość ruchu, zwinność) pozwala na szybkie reakcje, płynne ruchy zwodne, precyzyjne wyjścia do kierunku, czyli wszystko co jest niezwykle istotne w intensywności rywalizacji.


Dla każdego zawodnika, który pragnie osiągnąć sukces w piłce nożnej, praca nad mobilnością, jakością ruchu, zwinnością powinna stać się nieodzowną częścią treningu.


Wierzę, że Bellingham, który dzięki swojej doskonałej mobilności i sprawności potrafi skutecznie wykorzystywać technikę i motorykę, by odnosić sukcesy zarówno w ataku, jak i w defensywie będzie dla was inspiracją.


Jednak inspiracja to za mało, teraz czas abyś wdrożył działania które po odpowiednim czasie sprawią, że również Twoje ciało zacznie przynosić Ci lepsze wyniki w ataku i defensywie.


Poznaj segmenty które pozwolą Ci przejść przez piramidę rozwoju Twojej sprawności z piłką:


[Segment 1 - Rozwój Mobilności]


Pierwszy krok w nauce sprawnego wykorzystywania ciała do dryblingu, w defensywie wiąże się z rozwojem fundamentu motorycznego - mobilności.


Obserwując ruchy Juda, widzimy, że swobodnie porusza się w różnych kierunkach, zachowując równowagę i kontrolę nad ciałem. To właśnie jego mobilność pozwala mu na ostre ścięcia, zamarkowania czy zmiany kierunku w rywalizacji.


Wprowadź rutyny mobilizacji do treningu indywidualnego na boisku czy na siłowni:


[Segment 2 - Jakość Ruchu Otwarcia biodra - open step]


Następnym krokiem jest praca nad jakością ruchu otwarcia biodra i aktywowanie właściwych mięśni podczas odejścia do boku. Dzięki swojej wydajności motorycznej, obserwacji, szybkości reakcji Bellingham potrafi skutecznie omijać przeciwników poprzez zwykłe wyjście do kierunku.


Wykorzystuj w przygotowaniu ćwiczenia movement, które rozwijają Twoją jakość ruchu w otwieraniu bioderka. Wykorzystuj mobilność do ruchów dynamicznych, aby służyła Ci w grze:[Segment 3 - Ruch Wewnętrzny i Zewnętrzny z Balansem]


Następnie pora wykorzystać mobilność i jakość ruchu przykładowo wykorzystując je do przemieszczania się z piłką wewnętrzną i zewnętrzną częścią stopy, balansu ciałem, które są charakterystyczne dla stylu Bellinghama.


Można wykorzystywać te ruchy wykonując ćwiczenia ball mastery, ćwiczenia główne pod prowadzenie piłki czy przyjęcia.


[Segment 5 - Progresje Reakcji do Koloru]


Ostatnią częścią jest wprowadzenie progresji reakcji. Jude Bellingham jest mistrzem w szybkich reakcjach, a gdyby nie potrafił podnosić wzroku do góry czy skanować przez ramię to nie miałbym szans na skuteczną reakcję.


Dlatego nie możemy zapominać we wszystkich poprzednich segmentach z piłką o podnoszeniu wzroku do góry, czy skanowaniu przez ramię w trakcie kontroli nad piłką, podczas prowadzenia, przed przyjęciem.


Następnie wprowadzając progresję - stosując ćwiczenia, w których partner treningowy pokazuje kolor do którego mamy wykonać ruch, a w późniejszej fazie treningu wykonujemy pojedynki 1vs1, gdzie podejmujemy decyzje wykorzystując zdobyte powyżej umiejętności.Praca nad mobilnością, jakością ruchu, obserwacją i reakcjami to klucz, aby to wszystko zaczęło przynosić Ci wyniki w meczu, ale to wszystko musi połączyć się z ostatnim segmentem.


[Segment 5 - Powtarzalność i Movement w Ruchu]


Kluczem do synergii wszystkich powyższych elementów jest dyscyplina i sumienna praca. Regularny trening powoduje, że ruchy stają się naturalne i płynne oraz podczas presji przychodzą do nas instykntownie.


Wdróż wszystkie powyższe segmenty, a później bez zawahania rywalizuj w treningach klubowych i meczach, aby zdobywać doświadczenie wraz z rozwojem potencjału poprzez trening indywidualny.
2. Wszechstronność, inteligencja, wizja (obserwacja)


Jude będąc jeszcze w juniorach, chciał grać tylko i wyłącznie na pozycji nr 10. Pewnego dnia jeden z trenerów powiedział mu ,,Myślę, że możesz być numerem 22 ”. Zapytał, co mam na myśli, a ja powiedziałem: „Możesz być nr 4, nr 8 i nr 10 – kimś, kto może być skutecznym na każdej z tych pozycji."


Prosty wniosek jaki z tego płynie to, aby czerpać od samego początku swojej przygody z piłką jak najwięcej doświadczeń na różnych pozycjach. To wspomaga rozwój inteligencji boiskowej i emocjonalnej, które mają ogromne znaczenie na jakim poziomie zagrasz.


Twoje decyzje, ruch bez piłki czy umiejętność spokoju podczas presji to kluczowe elementy które pozwolą Ci pokazać jakość techniki, motoryki w rywalizacji pod presją. Gracze na najwyższym poziomie to GRACZE POSIADAJĄCY PONAD PRZECIĘTNĄ INTELIGENCJĘ PIŁKARSKĄ.


Poprawa techniki czy motoryki bez zwracania uwagę na głowę nie zaprowadzi Ci na najwyższy poziom. Nie jesteś w stanie pracą WYKONAWCZĄ, przebić ilości doświadczeń i wiedzy, którą gracze zbierają w rutynach akademii na najwyższym poziomie.


Zerknij na plan dnia graczy Premier League i zobacz jak tutaj jest wiele aktywności wspierających rozwój inteligencji, a teraz wyobraź sobie że w Polsce większość graczy do 20 roku życia, nie wykonuje żadnej analizy indywidualnej w ciągu całego tygodnia.


8:30 – Przyjazd Zawodnicy przybywają na ,,poligon".


8:40 – Śniadanie Zawodnicy spożywają pożywny posiłek, aby przygotować się do porannej sesji treningowej.

9:00 – Przedsesyjna praca techniczna Zawodnicy pracują w małych grupach nad umiejętnościami technicznymi, aby złapać ,,feeling" piłki.


9:30 – Grupowa analiza wideo Trenerzy prezentują klipy wideo z poprzednich meczów lub ich kolejnych przeciwników. Gracze są informowani o tym, nad czym będą pracować podczas sesji treningowych, a także o szerszych celach taktycznych na nadchodzący tydzień i nadchodzące mecze.


10:10 – Aktywacja motoryczna Testy sprawnościowe wykonywane przez trenerów rozwoju sportowego United. Przygotowują się do nadchodzącej sesji, wykonując ćwiczenia zapobiegające kontuzjom.


10:30 – Trening grupowy Temat sesji różni się w zależności od tego, jak blisko jest następny mecz i jakie są cele taktyczne na ten okres. Zwykle sesja kończy się grą rywalizacyjną.

12:00 – Obiad Zawodnicy jedzą razem w stołówce Akademii.


13:00 – Indywidualne sesje analityczne W ciągu tygodnia każdy gracz weźmie udział w co najmniej jednej indywidualnej sesji analitycznej. Obejmuje to trenerów, fizjoterapeutów, naukowców zajmujących się sportem i psychologów, którzy wspólnie ustalają aspekty gry gracza, które mogą poprawić, stawiają mu wyzwania i chwalą postępy.


14:00 – Sesje treningowe indywidualne

Grupy są zwykle podzielone na obrońców, pomocników i napastników, aby pracować nad elementami specjalistycznymi dla każdego z ich indywidualnych sektorów na boisku. To zindywidualizowane podejście umożliwia naukowcom uzyskanie maksymalnych korzyści ze szkoleń.


15:00 – Zajęcia grupowe i indywidualne Zawodnicy wracają na siłownię z trenerami przygotowania motorycznego, aby rozpocząć pracę motoryką. Każdy zawodnik ma spersonalizowany program rozwoju ciała i przygotowania do gry w pierwszej drużynie.


15:30 – Sesje edukacyjne lub pozalekcyjne Działy Edukacji i Opieki nad Zawodnikami stworzył doskonałe środowisko do nauki, umożliwiając im zrównoważenie zobowiązań związanych z piłką nożną z edukacją. Akademia przyjmuje holistyczne podejście, a wielu graczy uczęszcza do szkoły Ashton-on-Mersey i kontynuuje formalną edukację.


Teraz zadaniem dla Ciebie jest, abyś postarał się w miarę możliwośći przełożyć część tych działań na swoją pracę w tygodniu, aby stworzyć swoją własną rutynę dbania o każdy detal.


Wracając do Bellinghama trzeba dodać, że czerpanie z gry na każdej innej pozycji niż ta która jest Twoją ulubioną jest ważne, jak nie kluczowe.


To co musisz wiedzieć to, że niezależnie na jakiej pozycji wystąpisz - po prostu ciesz się grą w piłkę, zbieraj doświadczenia, niezależenie od tego czy jest to dla Ciebie na samym początku komfortowe czy nie.


Próbuj, popełniał błędy, wyciągaj wnioski i ucz się. Długoterminowo przyczyni się to do kolejnych procentów rozwoju Twojej inteligencji, a na końcu sukcesu jaki osiągniesz.


To wszystko zostanie napędzone również poprzez obserwacje, reakcje, decyzje. Im szybciej nauczysz się korzystać ze swojego wzroku w trakcie gry, tym szybciej rozwiniesz się jako zawodnik.


Aby Twoje decyzje były skuteczne musisz podejmować je na podstawie tego co na początku widzisz, a później tego co podświadomie wiesz i jak rozpoznajesz to co zobaczyłeś, aby wykonać działanie techniczne czy motoryczne.


Gdy skanujesz, rozpoznajesz, podejmujesz decyzje - jesteś w odpowiednim procesie, więc niezależnie czy wygrywasz, czy przegrywasz, uczysz się, zbierasz doświadczenia z aspektem, który na późniejszym etapie analizy, wniosków, treningu pozwoli Ci być skutecznym.


„Bellingham był daleko do przodu pod względem rozwoju w swojej grupie wiekowej. Posiadał w swojej grze wiele detali, których potrzebujesz, aby szybko przejść do seniorskiej drużyny. Jednym z tych detali była umiejętność skanowania przez ramię i obserwacji podczas prowadzenia piłki czy przed przyjęciem.” - Trener Jude Bellinghama


Można to porównać do gry na pianinie, gdy zaczynasz, patrzysz, ciągle na klawisze, gdy wypracujesz w sobie już pewne nawyki, zrozumiesz schematy, zaczynasz grać, nie patrząc na klawisze.


Właśnie do tego musisz jak najszybciej dążyć, jeżeli chcesz grać na wyższym poziomie. Pracując nad elementem obserwacji, tworzysz w sobie wzorce, które pozwolą Ci działać na autopilocie, nie patrząc na piłkę wtedy kiedy jest to niepotrzebne.


,,Posiadanie tej zdolności oznacza, że ​​podczas gdy inni gracze otrzymują piłkę i muszą poświęcić kilka sekund, aby się na niej skupić, Jude był w stanie od razu skupić się na tym, co dzieje się wokół niego, widział nadchodzących przeciwników, ruch, który wykonywał jego napastnik i natychmiast przetwarzał wszystkie te informacje w decyzje.”


Raz była to dobra decyzja, raz zła. Jednak niezależnie od tego jaka była, on mógł z tego wyciągnąć wnioski i na ich podstawie się uczyć. Dlatego szybciej osiągał progres w inteligencji poznawczej czy taktycznej, a także jego technika stawała się coraz bardziej użyteczna pod presją.Majer, jak nad tym pracować❓


W pierwszej kolejności powinieneś wyrobić nawyk obserwacji jeżeli jeszcze go nie posiadasz. Czyli musisz nauczyć się obracać głowę przed przyjęciem i podnosić w głowę w trakcie prowadzenia piłki, kontroli nad nią.


Następnie zwiększyć ilość tej obserwacji, aby umieć skanować, podnosić wzrok częściej i efektywność, czyli aby robić to we właściwych momentach.


Teraz potraktuj to jak piramidę, bo to co powyżej jest fundamentem i możesz być przekonany, że wejdziesz dzięki temu na wyższy poziom, ale nie będzie tak, że odrazu zaczniesz grać jak Jude Bellingham.


On z tymi nawykami rywalizował od najmłodszych lat na boisku treningowym oraz przed ogromną ilością ludzi na trybunach, gdzie wykorzystywał te aspekty do podejmowania decyzji.


UCZYŁ SIĘ W GRZE GRAĆ - podejmował decyzje, każdego dnia naturalnie nad tym pracował, a później w rutynie akademii, indywidualnej wykonywał analizy które poprzez zwiększenie jego wiedzy taktycznej, pozwalały mu coraz efektywniej tą obserwację przekształcać na skuteczne decyzje.


Teraz znowu nie było też tak, że zaczął podejmować stoprocent skutecznych decyzji i nadal na etapie 19 lat nie jest w stanie tego robić, bo jest to niemożliwe. Tutaj wniosek jest prosty, musisz w pełni zaakceptować błędy i że czasami coś nie wyjdzie w procesie nauki oraz nastawić się na długoterminowy rozwój.


Gdy już wyrobisz nawyk i będziesz się z nim naturalnie rozwijał w treningu klubowym, poza analizami najlepszych, swoich meczów, decyzji warto dodać progresję pracy nad obserwacją, gdzie uczysz się TO CO ZOBACZYŁEŚ PRZEKSZTAŁCAĆ NA RUCH BEZ PIŁKI I Z PIŁKĄ.Czyli w reakcję / decyzję:


Poziom podstawowy (reakcje) - kolor, strzałka...

Poziom średnio - zaawans (decyzja) - bierny atak partnera imitującego przeciwnika.

Poziom zaawansowany (decyzja) - pojedynek 1vs1 - aktywny atak, próba odbioru piłki przez partnera imitującego przeciwnika.


Ten dodatek sprawi, że zaczniesz SZYBCIEJ PODEJMOWAĆ SKUTECZNE DECYZJE pod presją np. na treningu klubowym, a to z kolei sprawi że przyspieszysz rozwój inteligencji zaczynając:


✔️ szybciej tworzyć pozytywne wspomnienia dotyczące skuteczności Twoich reakcji.


Przy tym stale powinieneś powiększać bibliotekę ruchów oraz pracować nad jakością techniki dopasowując plan tygodnia do okresu w jakim się znalazłeś.


Teraz, gdy wejdziesz do rutyny pracy nad tym wszystkim i zdobywania doświadczeń, poprawa kolejnego aspektu będzie dla Ciebie kolejnym procentem, aby coraz efektywniej wykorzystywać obserwację, technikę, motorykę w rywalizacji pod presją.


Każdy może mieć inną osobowość i z powyższymi elementami budować swój sukces na nich, ale chciałbym abyś poznał rownież przy okazji czym cechował się, cechuje Jude Belligham również poza boiskowo, a co wpływa również na jego ogólną wydajność.

Zostało to opisane poprzez osoby, które go szkoliły, a także większość osób, które miały z nim kontakt.


Dodds - „niewiarygodnie skromny chłopiec, twardo stąpający po ziemi i bardzo skupiony na karierze. Jest elokwentny i bystry, dzięki czemu szybko przetwarza informacje i ma wysoką inteligencję emocjonalną.


„Bardzo łatwo się z nim pracuje” – mówi Clotet. „Ponieważ ma wysokie standardy i pokłada wysokie oczekiwania w stosunku do własnej pracy”.


Inteligencja emocjonalna obejmuje zdolność rozpoznawania, rozumienia i regulowania własnych emocji. Wystarczy popatrzyć na to z jaką gracją i spokojem Bellingham porusza się po boisku i jak radzi sobie w trudnych sytuacjach można wyciągnąć prosty wniosek:

POSIADA INTELIGENCJĘ EMOCJONALNĄ NA WYSOKIM POZIOMIE.


W kontekście piłki nożnej, inteligencja emocjonalna może wpływać na wydajność w różnorodne sposoby:

  1. Zarządzanie stresem: Podczas meczu, przed meczem i szczególnie w trudnych sytuacjach, których w rywalizacji nie brakuje jesteś narażony na stres. Zrozumienie i regulacja własnych emocji pozwala utrzymać spokój i koncentrację.

  2. Podejmowanie decyzji: Inteligencja emocjonalna pomaga piłkarzom podejmować szybkie i trafne decyzje, niezależnie od sytuacji na boisku. Umiejętność analizowania opcji do podania, wyjścia spod pressingu oraz kontrolowania impulsów emocjonalnych.

  3. Motywacja i wytrwałość: Inteligencja emocjonalna pomaga utrzymywać długofalową motywację i wytrwałość w treningach. Piłkarze z wysoką inteligencją emocjonalną mają zdolność do utrzymania pozytywnego nastawienia, nawet w obliczu porażek lub trudności.

  4. Kontrola frustracji: W piłce nożnej istnieje ryzyko frustracji która może zniszczyć nasz występ. Gdy skupienie wychodzi poza grę, Twoje umiejętności mogą być ukryte pod brakiem koncentracji. Piłkarze z wysoką inteligencją emocjonalną radzą sobie lepiej w momentach błędu, porażki co pozwala im zachować energię na ważniejsze rzeczy.

W skrócie, inteligencja emocjonalna jest nieodzownym elementem w osiąganiu sukcesów w piłce nożnej.


Zdolność do zarządzania własnymi emocjami oraz podejmowania trafnych decyzji ma duże znaczenie dla skuteczności, efektywności z jaką wykorzystujesz swoje umiejętności.


Rozwijanie inteligencji emocjonalnej to proces, który wymaga świadomego wysiłku, praktyki i refleksji.


Oto kilka sposobów, jak można pracować nad rozwijaniem inteligencji emocjonalnej:

  1. Samoświadomość: Świadomość, w wielkim skrócie, oznacza, że zdajemy sobie sprawę ze zjawisk zewnętrznych oraz zjawisk wewnętrznych – takich jak własne myśli. Ale teraz, do świadomości, musimy dodać jeszcze samoświadomość która sprawia że jesteśmy świadomi tego, że jesteśmy świadomi, czyli wiemy, że wiemy. Teraz na bazie tego możemy zacząć pracować ze swoimi emocjami, w każdym dniu obserwując swoje reakcje i będąc świadomym czy pomagają czy przeszkadzają nam w trakcie rozwoju, je poprawić. Zastanawiaj się nad swoimi myślami oraz emocjami które Ci towarzyszą każdego dnia, aby niwelować te które przeszkadzają Ci w efektywnym rozwoju.

  2. Samoregulacja: Nauka kontrolowania i regulowania własnych emocji jest kluczowa. Ćwicz techniki relaksacyjne, oddychanie głębokie i medytuj, aby w trudnych momentach zachować spokój.

  3. Refleksja: Regularnie analizuj swoje reakcje emocjonalne i zachowanie w różnych sytuacjach na bosiku. Pytaj siebie ,,czy mogłem w tej sytuacji zareagować spokojniej / inaczej"?

  4. Praktyka w codziennych sytuacjach: Wykorzystuj codzienne sytuacje jako okazje do rozwijania inteligencji emocjonalnej. To może być zarówno w relacjach osobistych, jak i w trudnych momentach na boisku. Każdy dzień to okazja na trening mentalny, więc zacznij świadomie przełamywać swoje bariery, traktuj każdy dzień jako GRĘ, a każdą TRUDNĄ SYTUACJE JAK ĆWICZENIE.

  5. Ucz się od innych: Obserwuj, jak inni radzą sobie z emocjami i konfliktami. Czytaj książki (biografie sportowców), artykuły (historie piłkarzy) i oglądaj wywiady na temat inteligencji emocjonalnej.

  6. Wsparcie profesjonalne: W niektórych przypadkach warto skorzystać z pomocy terapeuty lub psychologa, szczególnie jeśli emocje przeszkadzają w osiąganiu celów.

Pamiętaj, że rozwijanie inteligencji emocjonalnej to proces stopniowy, jednak warto w to inwestować czas i wysiłek, ponieważ ma to wpływ na Twoją postawę na boisku.


Wracając do Bellinghama i rozmów z jego trenerami...


„Zawsze chodziło tylko o rzucenie mu wyzwania, a kiedy zrobił coś złego, mogłem mu o tym powiedzieć „Jude, to zachowanie jest złe i nie chcemy go powielać w grze”.


Piłka nożna to świat pobłażliwości, który w naturalny sposób nie tworzy ludzi reagujących na krytykę, nawet jeśli jest ona konstruktywna. Wydaje się, że Bellingham od najmłodszych lat, od chwili, gdy kariera zawodowa stała się realna, a nawet nieunikniona – doceniał wartość i wartość porad od trenerów.


„Mówił po prostu: - Masz rację, zobaczymy jutro - Od razu by to poprawił. Potrafił rozpoznać błąd, następnie wyciągnąć wnioski i go rozwiązać."
3. Zamarkowania a'lla Jude Bellingham


W piłce nożnej istnieje wiele sposobów na zdobycie przewagi nad rywalem. Jednym z nich jest umiejętne wykorzystywanie różnorodnych zamarkowań, które sprawiają, że twoja gra staje się nieprzewidywalna i trudna do zatrzymania.


Jude Bellingham, doskonale wykorzystuje tę technikę, dzięki czemu jest ogromnym zagrożeniem w ofensywie dla rywala. W tym rozdziale pokaże Ci dwa elementy zamarkowań, które stosuje.


Płynne Zamarkowania – Sztuka dezorietnacji przeciwnika


Jude Bellingham znany jest z umiejętności wprowadzania w błąd przeciwników poprzez płynne zamarkowania. Podczas gry udaje, że przystępuje do uderzenia piłki, by w ostatniej chwili płynnym ruchem zatrzymać piłkę i po tym przemieścić się z nią do jednego z kierunków. Ta technika ma na celu wprowadzenie przeciwnika w błąd, dezorganizację defensywy oraz zdobycia przestrzeni.


Bellingham, dzięki sygnałowi całego ciała, potrafi przekonać rywala do zbyt wcześnie podjętego ruchu, wywołując u niego instynkt do blokowania strzału lub próby zablokowania piłki, on w tym czasie, gdy przeciwnik zostaje ,,w bloku" lekko amortyzuje piłkę i wychodzią z nią do kierunku.Ścięcie z Piłką - zamarkowanie w zmianie kierunku


Niezwykle efektywnym ruchem wykorzystywanym przez Bellinghama jest również ścięcie z piłką, które często również jest poprzedzone sygnałem oddania strzału, po którym decyduje się tym razem w jednym kontakcie zmienić kierunek, by odejść od przeciwnika i ruszyć w wolną przestrzeń. To zaskakujące działanie wprowadza chaos w obronę przeciwnika i otwiera nowe możliwości dla niego i drużyny.


Jude Bellingham udowadnia, że różnorodne zamarkowania to ,,narzędzia", które mogą znacząco wpłynąć na ilość sytuacji do oddania strzału z czystej pozycji czy kluczowego podania. Dla każdego zawodnika który chce zwiększyć skuteczność dryblingu, ważne powinno stać się rozwijanie tego aspektu.
Podsumowanie:


Precyzyjne progresywane podania, które potrafi wykonywać obiema nogami i z świetnym ,,feelingiem piłki". Szybkość gry na jeden kontakt / przejścia od przyjęcia, zamarkowania i wizja skoordynowana ze sprawnością i ścisłym panowaniem nad piłki to cechy, które czynią Bellinghama jednym z wszechstronniejszych, skuteczniejszy graczy na świecie.


Pod względem fizycznym jest niemal idealny na swoją pozycję. Jego wzrost czyni go zagrożeniem w powietrzu, długi krok pozwala mu płynnie zmieniać prędkość i przyspieszać, oddalając się od obrońców, których również omija w różnych kierunkach poprzez niesamowitą mobilność, jakość zmian kierunku.


Kiedy wszystkie te umiejętności współdziałają, rezultaty są widoczne gołym okiem. Wystarczy zobaczyć na przykład gol z października 2021 roku, kiedy tańczył wśród obrońców w Bielefeld i delikatnie z wyczuciem podrzucił piłkę nad rywalem.


Czy przeciwko Stuttgartowi, rok później, kiedy z ogromną łatwością umieścił piłkę w dolnym rogu bramki, celebrując bramkę z wyciągniętymi ramionami, wysoko uniesioną głową i klatką.


Druga bramka - 0:43Tak, ten gracz jest pokorny i pracowity, ale doskonale też wie, jaki jest dobry. Teraz w Madrycie rozkoszuje się możliwością pokazania swojemu nowemu klubowi, że ambitnie chcę prowadzić zespół do wygrywania.


Jego trzy pierwsze mecze mówią same za siebie. Przeanalizowaliśmy trzy kluczowe aspekty, które można wykorzystać do doskonalenia swojej gry, czerpiąc inspirację z jego stylu i podejścia.


Przeszliśmy przez uświadomienie, że sprawność, zwinność i siła mięśni to klucz do osiągnięcia wyjątkowej wydajności. Dzięki mobilności, precyzyjnym ruchom i wszechstronności, można zdobyć przewagę nad rywalami, wykorzystując pełen potencjał ciała.


Inteligencja emocjonalna to umiejętność radzenia sobie z presją i podejmowania skutecznych decyzji na boisku.


Bellingham pokazuje, że pewność siebie, spokój i umiejętność kontrolowania emocji są kluczowe w osiąganiu sukcesów. Pracując nad tą sferą, możemy stać się bardziej zrównoważonymi i skutecznymi graczami, zdolnymi do podejmowania trafnych decyzji nawet w najtrudniejszych momentach.


Niech przykład tego gracza będzie inspiracją dla Twoich wysiłków w doskonaleniu się, rozwoju potencjału. Dąż do osiągnięcia wyjątkowej sprawności, inteligencji piłkarskiej oraz emocjonalnej oraz ucz się nowych ruchów.


Zainspirowany Bellinghamem, podążaj za swoimi celami z zaangażowaniem i pasją, by w przyszłości stać się jak najlepszą wersją siebie.


Jeżeli chciałbyś rozpocząć podróż zdobywania wiedzy z zakresu treningu wydajności motorycznej, techniki i obserwacji dopasowanej do okresu w jakim się znajdujesz to mam dla Ciebie coś wyjątkowego.


Darmowy e-book in-sezon, który pozwoli Ci uświadomić jakich detali nie możesz pomijać w trakcie przygotowań do meczu oraz jak trenować każdy opisany element w dzisiejszym poście, aby w meczu nie czuć zmęczenia które ukryje Twoje wszystkie zdolności.Sponsorem dzisiejszego posta jest:


Platforma In-sezon - narzędzia i wiedza, pomagająca ambitnym zawodnikom pod każdym kątem, jak najlepiej przygotować się do osiągania wyników w meczu.


Program obserwacja 2.0 - skuteczny system rozwijający Twoją intuicję, inteligencję piłkarską i OBSERWACJE wraz z techniką użytkową.


2420 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page